SİTEMİZ GENEL KURALLARI

Ana Sayfa  /  Duyurular


CİTYCOURT SİTESİ

GENEL KURALLARI

 

Sitemizde yaşayanların huzurunun sağlanması ve sürdürülebilmesi, ses ve görüntü kirliliğinin önlenmesi, adli olayların engellenmesi, yaşam kalitesinin artırılması, site içinde güvenli ve huzurlu bir ortamın yaratılması amacıyla uyulması gereken kurallar aşağıda sıralanmıştır.

1-      1- Site sakinlerimizin 5490 sayılı Nüfus Kanunun gereği Site Sakini Bilgi Formunu düzenleyerek yönetime teslim etmesi yasal zorunluluktur.

2-      2- Site aidat borçları her ayın 1-15’i arası ödenmesi gerekmekte olup, bu tarihe dek ödeme yapmayanlara gecikme faizi uygulanır. Aidat borcunu üst üste iki ay ödemeyenlerler hakkında  üçüncü (3.) ay hukuki işlem başlatılır.

3-      3- Siteye giriş ve çıkışta Güvenlik kontrolü yapılması için Güvenlik Personeli yetkilidir. OGS’si  olmayan ve tanımlı araç ile gelmeyen herkese, site sakini bile olsa Güvenlik Görevlileri kimlik sormakla yükümlüdür. Gelen misafire site sakininin onayı ile izin verilir. 

4-      4- Sitemizden başka adrese taşınacak sakinlerimizin taşınma işlemini yapabilmesi için yönetimden ilişik kesintisi yazısı alması zorunludur. Borcu olan site sakinine bu yazı verilmez.

5-      5- Her türlü eşya taşıma, tamirat ve tadilat işleri daha önceden yönetime bildirmek kaydıyla pazar günleri hariç saat 10:oo-18:oo arası yapılabilir.

6-      6- Site sakinleri konutunda çalışacak yardımclar,  kimlik bilgilerini işe başladığı gün Güvenliğe bildirmekle yükümlüdür.

7-     7-  Sitenin ortak kullanım alanlarından yararlanma hakkı yalnızca site sakinlerine mahsus olup, yardımcılar, personel ve sosyal tesis işletmecileri, bunların personeli ve diğer üçüncü şahıslar yararlanamaz. Site sakinlerinin misafirleri bu haklardan ancak site sakininin refakatinde ve bilgisi dâhilinde yararlanabilirler.

8-    8-   Evinde evcil hayvan besleyenler, hayvanı tasmasız sitede bırakamaz. Site içinde hayvanı gezdirirken hayvanın çevreyi kirletmemesi için gerekli önlemi almak zorundadır. Aksi durumların tekrarlı şekilde tespiti halinde cezai işlem uygulanır.

9-      9- Araçlar tahsis edilen park yerlerine, yoksa komşuluk haklarına saygılı ve trafik akışını sağlıklı yapabileceği şekilde park etmek  zorundadır.  Kaldırımların üzerine  kesinlikle araç park edilmemelidir.

10-  10-  Balkon ve pencerelerden halı, kilim, masa örtüsü vb. şeyler silkenemez, herhangi bir madde atılamaz.

11-   11- Başkalarını rahatsız edecek derecede ses ve gürültü yapmaktan kaçınmak zorunludur.

12-   12- Belirlenmiş yerler dışına bisiklet bırakılamaz. Dar kaldırımlarda bisiklet kullanılamaz.(Site sakinlerinin yol üzerine bıraktıkları araçların hasarlanmaması için)

13-  13-  Bodrum katlarda, tanımlı depo alanları dışına ve kat aralarına eşya konulamaz. Geçici ve zaruri durumlarda kimin olduğunu gösteren etiket yapılmalıdır.

 İşbu kurallara uymayan sakinler hakkında yönetim yaptırım uygulama hakkına sahiptir

02.10.2017

Site Yönetimi

×